Ide értve: - a cégnevet - a székhelyet, telephelyet (vagy lakcímet) - képviselő, vagy kapcsolattartó nevét - a cég adószámát - elektronikus elérhetőségét (e-mail cím) Itt fontos megjegyezni, hogy a kapcsolatfelvételi űrlap nem helyettesíti az e-mail cím feltüntetését! - cégjegyzékszámot, céget bejegyző hatóságot - jogszabály szerint engedélyköteles tevékenységet végzők esetén az engedélyező hatóság megnevezése és az engedély száma - szakmák esetén a szakmai érdek-képviseleti szerv megnevezését, természetes személy esetén a szakképzettség feltüntetését - tárhely szolgáltató elérhetőségét
Nem hiányozhatnak az elektronikus szerződéskötésre vonatkozó szabályok, vagyis az ÁSZF (Általános Szerződési Feltételek) pontos, törvényszerű feltüntetése, megléte. Erről bővebben itt olvashat.
Kötelező az adatvédelmi szabályzat/nyilatkozat feltüntetése amennyiben a honlapon a látogató megadja a személyes adatait (ez egy szimpla e-mail cím megadásánál is kötelező)
(javasolt oldal, amely a mindenkor hatályos jogszabályokat mutatja: www.njt.hu)
Ha weboldala a fentebb leírt feltételeknek nem felel meg, akkor az adatvédelmi törvényben foglaltak megsértése miatt 100.000 forinttól akár 20.000.000 forint összegű bírságot is kiszabhatnak.
Továbbá a fogyasztókkal szembeni magatartás miatt a fogyasztóvédelmi hatóság szintén bírságot vethet ki a webshopokra. A fogyasztóvédelmi bírságról bővebben itt olvashat ( http://fogyasztovedelem.kormany.hu/node/4349).
Azonban nem csak a súlyos büntetés béníthatja le telesen a vállalkozását: a szabálytalanságot elkövető webáruházakról nyilvános, bárki által elérhető feketelistát vezetnek, melyet ide kattintva tekinthet meg. (http://jogsertowebaruhazak.kormany.hu/)
Összegyűjtöttünk néhány okot arra vonatkozóan, hogy milyen szabálytalanságot követtek el azok a webáruházak, amelyek feketelistára kerültek:
info-jog.hu | DR. BÁNKUTI GÁBOR | ADATKEZELÉSI SZABÁLYZAT | IMPRESSZUM | DEVELOPED BY DEVWING